Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Trwa świąteczny jarmark

Kalendarz Anna Wesołowska
Trwa świąteczny jarmark

W piątek, 20 grudnia, rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Łuczkowskiego. Potrwa do niedzieli włącznie. To dobry moment na uzupełnienie świątecznych zapasów czy znalezienie ciekawego prezentu pod choinkę.

Choinki, ozdoby choinkowe, rękodzieło ludowe, upominki, przetwory, potrawy świąteczne, ciasta, lokalne napoje – to wszystko można znaleźć się na Jarmarku Świątecznym w Chełmie. Stragany tradycyjnie stoją na Pl. Łuczkowskiego. Świąteczne handlowanie zaplanowano na trzy dni od 20 do 22 grudnia, a przyświeca mu hasło „Dziś w Niedźwiedzim Grodzie Wesoła Nowina”.

Staraniem samorządu, na placu stanęło około 20 stoisk dla wystawców, jest też  wydzielone miejsce dla sprzedawców choinek. Handel odbywa się w godz. 10.00-18.00. To idealny moment na uzupełnienie  świątecznych zapasów, wyszukanie oryginalnych prezentów pod choinkę czy na spotkania ze znajomymi.

Podczas Jarmarku w sobotę, 21 grudnia, o godzinie 12.00, zapraszamy na Wigilię Wszystkich Chełmian, czyli tradycyjne spotkanie mieszkańców miasta, połączone z życzeniami i łamaniem się opłatkiem. O oprawą artystyczną zadbają artyści z Młodzieżowego Domu Kultury.