Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Twarz wielostronna

Kalendarz Anna Wesołowska
Twarz wielostronna

obraz

Zdjęcie 1 z 5

Malarka w sposób odważny, wyjątkowo ciekawy i zagadkowy prezentuje wyobrażenie na temat złożoności człowieka i relacji międzyludzkich. Zapraszamy na nową wystawę do Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Tematem malarskich rozważań Jolanty Kuśmierz jest człowiek – jego złożoność i nieoczywistość. To refleksyjne malarstwo nastroju, którego głównym elementem jest figura ludzka. Postaci prowadzą dialog bez słów ze sobą oraz widzem, przenikają się, nakładają na siebie w różnych zestawieniach. Powtarzające się kolory to czernie, szarości i błękity z dodatkiem ciepłych barw. Całość dopełnia kontur, płynna i wyrazista linia oraz chropowata faktura.

Wystawa obejmuje realizacje malarskie z ostatnich kilku lat. Jest to podróż do wnętrza obrazu, które wzrusza oraz sprzyja zamyśleniu i kontemplacji. Autorka, nawiązując do surrealistycznych wizji, w sposób odważny, wyjątkowo ciekawy i zagadkowy prezentuje wyobrażenie na temat złożoności człowieka i relacji międzyludzkich. Jolanta Kuśmierz to artystka wielkiego formatu, jej malarstwo wzbudza w odbiorcach wiele emocji i zmusza do głębokiej refleksji.

Jolanta Kuśmierz mieszka i pracuje w Wisznicach w powiecie bialskim. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie oraz Instytut Wychowania Artystycznego UMCS. Pedagog z wieloletnim stażem pracy, jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków z siedzibą w Lublinie. Autorka ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych oraz zbiorowych. W Chełmie jej prace prezentowane będą po raz pierwszy.

Chełmska Biblioteka Publiczna oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Plastyków w Lublinie zapraszają na wystawę malarstwa Jolanty Kuśmierz „Twarz wielostronna” w piątek 2 marca 2018 r., godz. 17, galeria Nova ChBP, Partyzantów 40. Wystawę będzie można oglądać do 11 kwietnia br. Wstęp wolny.