Przeskocz do treści Przeskocz do menu

#Twarze Chełma | Michał Domaracki

Kalendarz Piotr
#Twarze Chełma | Michał Domaracki

Portal chelmski.eu prezentuje cykl pt. „Twarze Chełma”. To właśnie na naszym portalu poznasz sylwetki mieszkańców miasta, dla których właśnie Chełm stał się miejscem rozwijania talentów, pasji i biznesu. Naszą kolejną „twarzą” jest Michał Domaracki.

Fanpage | Michał Domaracki

Oczywiście kojarzymy się z liceum, ale jeszcze wtedy nie zauważyłem u ciebie pasji motywowania ludzi do zdrowego trybu życia, treningu i ćwiczeń. Co cię skłoniło aby iść akurat w tym kierunku?

Michał Domaracki: Ciężko oprzeć się wrażeniu, że od niedawna mamy w Polsce modę na zdrowy tryb życia. Na siłowni widać coraz więcej osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i wygląd. Rozwój własnej osoby to bardzo długi proces, do którego potrzeba wiele motywacji, chęci i wiedzy jak to robić z głową, a nic nie cieszy tak bardzo jak zadowolenie drugiej osoby z rezultatów po własnej poradzie. Sam przeszedłem tą drogę i wiem ile trzeba wyrzeczeń i determinacji, ale nie ma co skrywać, jest to po prostu moją pasją, którą chce zarazić innych.

I udaje się przekazać tego wirusa? 

Myślę, że tak. Nierzadko jestem proszony o porady, ułożenie planu treningowego czy diety. Co najbardziej mnie cieszy, nawet moi rodzice, którzy na początku byli negatywnie nastawieni do takiego trybu życia, teraz sami zapisali się na siłownie. Ciężko jest znaleźć negatywne aspekty pracy nad sobą i jako społeczeństwo mamy tego coraz większą świadomość. Co do motywacji, to przypomniała mi się sytuacja sprzed tygodnia, gdzie zadałem klientowi fundamentalne pytanie – jaki jest Twój cel? – w odpowiedzi dostałem – „Chciałbym wyglądać tak jak Pan”. Takie chwile sprawiają, że wierzy się, że idziesz dobrą drogą

Z tego, co mi wiadomo masz do czynienia nie tylko z zdrowym trybem życia, ale i projektowaniem.

Tak, projektowanie i trener personalny? Z Pozoru nie pasujące do siebie rzeczy, a jednak łączenie ich w jedną całość sprawia mi wiele satysfakcji i czuje, że się realizuje w ten właśnie nieszablonowy sposób. Pod koniec ubiegłego roku otworzyłem markę Like a Man, projektuje luksusowe skórzane torby sportowo-weekendowe. Ostatnimi miesiącami po połączeniu sił z moim przyjacielem, rozszerzamy asortyment o ciekawą biżuterię i inne modele toreb. Teraz naszym celem po wprowadzeniu na rynek nowych produktów będzie zebranie jak największej liczby osób, które dowiedzą się o Like a Man. Elegancki styl to coś co bardzo przypada mi do gustu – to jest kolejny wirus, którym chce zarazić innych.

Dlaczego akurat zdecydowałeś się na studia we Wrocławiu i dlaczego taki kierunek?

Wrocław to piękne miasto dające wiele szans rozwoju, dynamicznie się rozwija i ma swój niepowtarzalny urok. Od gimnazjum chciałem być adwokatem, teraz trochę inaczej na to patrzę. Od wielu lat telewizja wtłacza nam obraz fajnego i przyjemnego życia prawników, jednak rzeczywistość to nie Magda M. i nie wygląda to tak różowo. Nie zrozum mnie źle – nie narzekam – jestem na jednych z bardziej prestiżowych kierunków i wykształcenie prawnicze jest jednym z filarów mojego planu na życie. Prawo jest na tyle ciężkim i wymagającym kierunkiem, że w połączeniu z innymi zajęciami uczysz się organizacji czasu i jesteś wręcz zmuszany do tego, aby być coraz lepszym, bo inaczej na jakiejś płaszczyźnie nie dasz rady. Wykształcenie w życiu jest dla mnie bardzo ważne, nie ze względu na papierek, który w dzisiejszych czasach daje niewiele, ale ze względu na ten cały progres jaki się zdobyło przez lata nauki i o wiedze, o którą jesteś bogatszy. Poza tym prawo jest jednym z tych kierunków, które pomagają w prowadzeniu swojej własnej działalności i są zabezpieczeniem na wypadek, gdyby Ci się nie udało. Mimo, że w tym momencie jest sesja i długi sen to coś za czym zaczynam tęsknić to patrząc racjonalnie i myśląc o przyszłości nie zrezygnowałbym z tych studiów.

Co by mogło sprawić, żebyś wrócił ze studiów do Chełma i zamieszkał tutaj na stałe?

Pierwsze co przychodzi mi na myśl, to mój dom rodzinny, zawsze gdy wracam do Chełma to ciężko mi stąd wyjeżdżać, bo tutaj mogę poprzebywać ze swoimi rodzicami i przyjaciółmi, których przez przeprowadzkę do Wrocławia widzę bardzo rzadko. Jako 22 latek potrzebuje zamieszania, coś musi się dziać, aby przyciągnąć młodych ludzi miasto potrzebuje rozrostu. Jest to niby mało konkretna odpowiedź, ale uważam, że jedyna gwarantująca oczekiwany rezultat. Wraz z rozrostem miasta pojawi się mnogość nowych prywatnych inwestycji, różnego rodzaju ciekawych działalności, które w mniejszym mieście mają małe szanse na przetrwanie. Możliwość spędzenia frapującego wieczoru i wielość rozrywek przyciąga młodych ludzi. Jestem świadomy, że nie da się tego zrobić „od tak” i potrzeba wielu lat jak nie dekad, aby to zrealizować, ale nie widzę żadnej pojedynczej inwestycji, albo jakiejś małej zmiany, która by sprawiła, że po studiach pierwszą myślą byłoby zamieszkanie w Chełmie na nowo. Jednak jest jeszcze jedna kwestia, Chełm w tym momencie jest idealnym miastem dla moich rodziców, właśnie przez swój profil, jest w miarę spokojne, ale nie nudne, bo od czasu do czasu są jakieś ciekawe event’y, można wyjść do kina, czy aktywnie spędzić czas, do tego nie trzeba stać w korku 2 godziny, aby co dziennie dojechać do pracy, dochodzą do tego bardzo interesujące inwestycje i zmiana miasta, bardziej nastawionego na młodzież będzie mniej zadowalające dla ludzi, którzy już się wyszaleli i bardziej cenią sobie spokój niż mnogość klubów.

Może właśnie dlatego, abym wrócił do Chełma nie potrzeba drastycznych zmian, a upływu lat, jednak patrząc z drugiej strony, napływ młodych ludzi jakby nie patrzeć wpłynie w ogólnym rozrachunku pozytywnie na nasze miasto. Chełm jest dla mnie najbardziej wartościowy ze względu na ludzi, którzy tam są, których tam poznałem oraz ze względu na te wszystkie wspomnienia, które łączą się z tym miejscem. Zliczając wszystkie plusy i minusy postawiłbym jednak na nastawienie się na młodych, miasto potrzebuje być nieco ciekawsze, świetnie by było zobaczyć coraz więcej osób , które z radością na twarzy stwierdzałyby, że resztę życia chcą spędzić w Chełmie.

Jaki masz pomysł na kontynuowanie i rozwijanie swojej strony, fanpage na Facebooku? W którą stronę będzie to ewoluować?

Kontynuacją będzie zrealizowanie planu jaki obmyśliliśmy kilka miesięcy temu z moim przyjacielem, również chełmianinem. Mamy zamiar stworzyć pewien zespół, który swoim zaangażowaniem wiedzą, tym co osiągnęliśmy w budowaniu własnej sylwetki i pozytywnym nastawieniu do życia, będzie świetnym źródłem motywacji i przydatnej wiedzy treningowej. Chcemy wyjść poza ramy typowej strony internetowej czy FanPage na Facebook’u gdzie jedyną formą przekazu jest tylko tekst i zdjęcia. Chcemy to wzbogacić chociażby o nagrywanie interesujących filmików o tematyce sportowej w bardzo luźnej formie, czy organizację ciekawych wydarzeń, gdy już zbierzemy odpowiednią ilość śledzących nas osób. Oczywiście, w naszym zespole nie może zabraknąć kobiety. Szczegółów nie chcę zdradzać, ale na pewno będzie to dziewczyna, która swoim wyglądem, sposobem na życie i charakterem będzie prawdziwą motywacją dla naszych przyszłych widzów i czytelniczek. Docelowo ma to być szeroko pojęty lifestyle z nastawieniem na sport i zdrowy tryb życia, co też będzie się łączyć z Like a Man. Więcej szczegółów nie chce zdradzać, ale myślę, że jak wszystko wypali tak jak to planujemy, to spodoba się to wielu osobom. Bierzemy się ostro do pracy od lipca, wiec już niedługo będą pierwsze efekty, trzymajcie kciuki!

Może pomyślałbyś o jakiejś akcji, która miałaby zaktywizować samych Chełmian?

Pewnie, nawet o tym już rozmawialiśmy. Najpierw jednak musimy spopularyzować to co robimy, aby móc myśleć o organizowaniu ciekawych wydarzeń. Wakacje to idealny czas do takich działań, bo szkoda słońca na siedzenie w domu przed telewizorem. Bardzo bym się cieszył jakby udało się coś rozkręcić w Chełmie i zaszczepić zajawkę na sportowy tryb życia szerszej grupie mieszkańców naszego miasta. Nie pozostaje nic innego jak tylko zdać sesje i działać!

Trzy rady dla kogoś kto chciałby rozpocząć zdrowy tryb życia?

Jedz zdrowo i z głową, ponieważ to 60% sukcesu. Każdy posiłek jest cegiełką pod nowego Ciebie, a nikt nie chce budować na słabych fundamentach. Odszukaj swój sport, swoją pasję, nie musi to być siłownia czy fitness, spróbuj jazdy na rowerze, karate, wspinaczki czy gry w piłkę nożną. Każdy z nas jest inny i to właśnie tworzy piękno tego świata. Znajdź to co kochasz i rób to często, a gdy już po jakimś czasie nadejdzie moment zwątpienia, gdy już będziesz miał dość – spójrz wstecz i zobacz jak długą drogę przeszedłeś i jak wiele osiągnąłeś. Spakuj się i idź na trening, nie odkładaj tego, a zadowolenie z siebie i przypływ pozytywnych emocji sprawi, że wpiszesz to w swoją dzienną rutynę, która zmieni Twoje życie.

Życzę powodzenia i dziękuję za rozmowę!


Podoba ci się cykl #TwarzeChelma? Kliknij lubię to na moim fanpage Mateusz Grzeszczuk i bądź na bieżąco z chelmski.eu