Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"TWARZE I MASKI DEPRESJI" ZEBRAŁY PEŁNĄ SALĘ

Kalendarz Piotr
"TWARZE I MASKI DEPRESJI" ZEBRAŁY PEŁNĄ SALĘ

6 marca w Chełmskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti odbyła się konferencja zorganizowana przez psychoterapeutę Karola Białkowskiego w ramach ogólnopolskiej akcji „RE:akcja w depresji”. Celem spotkania było uświadomienie społeczeństwa o problemie dotyczącym depresji.

Konferencja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Chełma, a salę konferencją biblioteki zapełniły osoby w różnym wieku. Cieszy mnie to, że tyle osób przyszło na konferencję. Zależało mi na tym by dotrzeć do mieszkańców Chełma z wiedzą o depresji, by „odczarować” stereotypy o tej chorobie. Wierzę, że dzięki takim akcjom depresja i osoby na nią cierpiące nie będą już stygmatyzowane i zostaną lepiej zrozumiane, otrzymają możliwość leczenia i wsparcia – komentują organizatorzy. Jak sami wspominają – po każdym wydarzeniu chełmskiej “RE: akcji w depresji”, podchodzi do nich wiele osób i pyta, o to, jak pomóc komuś u kogo zauważają pierwsze objawy lub potrzebę skorzystania z usług psychoterapeuty.

Przed nami jeszcze jedno spotkanie zorganizowane przez psychoterapeutę Karola Białkowskiego. Odbędzie się ono już jutro, w środę 11 marca o godz. 16:30 w ZSO nr 6 Chełm, ul. Powstańców Warszawy. Temat? Okresu buntu i depresji młodzieży. Konferencja jest przeznaczona dla nauczycieli oraz rodziców nastolatków.

Fotografia: Grzegorz Chwesiuk