Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Kalendarz Piotr
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

W dniach od 22 lutego do 27 lutego 2016 r. po raz kolejny obchodzony będzie w naszym kraju „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Głównym celem tych działań jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwami. Do akcji tej włączyła się również Komenda Miejska Policji w Chełmie.
Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Chełmie włączą się aktywnie w tegoroczną akcję. Wyznaczeni policjanci wraz z innymi specjalistami od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 14.00 będą pełnić dyżury w Filii Ośrodka Katolickiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom Potrzebującym „AGAPE” przy ul. Lwowskiej 12 w Chełmie.

Do zadań funkcjonariuszy będzie należało informowanie osób zainteresowanych uzyskaniem pomocy o prawach osób pokrzywdzonych i sposobach ich dochodzenia oraz o instytucjach, do których mogą się one zwrócić w określonych sytuacjach. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane do skorzystania z pomocy w ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”.