Udany jubileuszowy rok Cementu-Gryfa

Kalendarz Piotr

Cement-Gryf Chełm podsumował swój jubileuszowy – 50-letni sezon startowy. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu reprezentując nasze miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych kolejny raz odnieśli szereg sukcesów.

Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm medale zdobywali we wszystkich grupach wiekowych. W mijającym roku zdobyli łącznie 89 medali. W Mistrzostwach Polski reprezentanci chełmskiego klubu wywalczyli 38 medali, 31 razy stawali na podium Międzynarodowych Turniejów.

W Ogólnopolskich Turniejach zdobyli łącznie 20 medali. Sześciokrotnie bronili barw Polski w zawodach najwyższej rangi — Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich, Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorek, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, Mistrzostwa Świata Kadetów.

Zaszczytu reprezentowania Polski dostąpili: Katarzyna Krawczyk, Karolina Krawczyk , Szymon Szymonowicz i Beata Federowicz.

Złote medale w Mistrzostwach Polski wywalczyli: Beata Federowicz, Katarzyna Krawczyk, Karolina Krawczyk, Katarzyna Kamińska, Anna Urbanowicz, Weronika Maleszka, Szymon Szymonowicz.

W współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki na 3474 sklasyfikowanych klubów wśród wszystkich dyscyplin sportowych chełmski klub zajął wysokie 56 miejsce w kraju i 3 miejsce w województwie lubelskim. W klasyfikacji zapasów żeńska sekcja Cementu Gryfa okazała się bezkonkurencyjna, a styl klasyczny mężczyzn uplasował się na trzeciej pozycji.  Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie w współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili 326,5 pkt co stanowi 60,41 % wszystkich punktów zdobytych przez pozostałe dyscypliny na terenie Chełma. Szczególnym osiągnięciem w mijającym sezonie było zakwalifikowanie się Katarzyny Krawczyk do najstarszego i największego święta sportu tj. Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie zajęła ostatecznie 9 miejsce.

Ważnym również wydarzeniem była organizowana Zapaśnicza Gala z okazji 50-lecia klubu, która była podsumowaniem pewnego etapu w dziejach chełmskich zapasów. Była także próbą wyrażenia wdzięczności, szacunku i podziwu dla tych, którzy budowali 50-letnią tradycję sportu zapaśniczego oraz wspierali i wspierają chełmskie zapasy w codziennej pracy.