Udany rok chełmskich zapaśników

Kalendarz Anna Wesołowska

Zapaśnicy i zapaśniczki mogą się chwalić – zdobyli łącznie 119 medali! W klubie Cement-Gryf Chełm podsumowano miniony rok.

Reprezentanci klubu Cement-Gryf Chełm zdobywali medale we wszystkich grupach wiekowych – młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior. W minionym roku  zdobyli łącznie 119 medali, w tym w mistrzostwach Polski 52 medale, międzynarodowych turniejach – 9, ogólnopolskich turniejach – 58.

Siedmiokrotnie bronili barw Polski w zawodach najwyższej rangi – Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy i Świata, Mistrzostwa Świata Kadetów, Mistrzostwa Europy i Świata Seniorów.
Polskę reprezentowali: Szymon Szymonowicz, Katarzyna Kamińska, Anna Urbanowicz, Wioleta Giers i Katarzyna Krawczyk.
Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk  zdobywając brązowy medal w Mistrzostwach Europy Seniorek i piąte miejsce w Mistrzostwach Świata Seniorek.
Również na piątym miejscu w Mistrzostwach Europy sklasyfikowany został  junior Szymon Szymonowicz.
Mistrzami Polski zostali: Katarzyna Krawczyk, Katarzyna Kamińska, Maria Świeczak, Weronika Michalska, Wioleta Giers, Karina Konarska.
W klasyfikacji zapasów kobiet Cement Gryf Chełm okazał się bezkonkurencyjny w kraju gromadząc 1189  pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska, a na trzecim miejscu na podium uplasował się WZS WKS Grunwald Poznań.

W rankingu na najlepszą zawodniczkę roku 2018 pierwsze miejsce zajęła reprezentantka MKS Cement-Gryf Chełm – Katarzyna Krawczyk (325 pkt) wyprzedzając brązową medalistkę Igrzysk Olimpijskich Agnieszkę Wieszczek-Kordus (WZS WKS Grunwald Poznań).

Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili 260,5 pkt. Suma punktów zdobytych w tym współzawodnictwie zagwarantowała zajęcie trzeciego miejsca w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych. Zarząd, trenerzy i zawodnicy szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego  sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga szkolenie prowadzone przez kadrę trenerską.

Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzymy reprezentantom Cementu-Gryf Chełm  w nowym sezonie 2019 r. udanych startów na ogólnopolskich i międzynarodowych arenach, a liderce drużyny zapasów kobiet Katarzynie Krawczyk zakwalifikowania się do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020!