Udany rok chełmskich zapasów

Kalendarz Anna Wesołowska

To był udany rok. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu Cement-Gryf zdobyli łącznie 126 medali!

Koniec roku to czas podsumowań i wyróżnień także w sporcie. Podsumowania tegorocznego sezonu dokonał również MKS Cement-Gryf Chełm. Zapaśnicy i zapaśniczki chełmskiego klubu, reprezentując swoje  miasto na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, kolejny raz  odnieśli  szereg sukcesów. Medale zdobywali  we wszystkich grupach wiekowych – młodzik, kadet, junior, młodzieżowiec i senior.
W minionym roku  zdobyli łącznie 126 medali w tym na Mistrzostwach Polski: 27 medali, międzynarodowych turniejach: 26 , ogólnopolskich turniejach: 72.
Dziesięciokrotnie reprezentowali Polskę  w zawodach najwyższej rangi – Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Świata Kadetów, Mistrzostwach Europy i Świata Juniorów, Mistrzostwach Europy Młodzików, Wojskowych Mistrzostwach Świata. Polskę reprezentowali: Szymon Szymonowicz, Katarzyna Kamińska, Katarzyna Krawczyk, Alan Matela, Urszula Piotrowska, Nikola Skórska, Anna Król.

Największy sukces odniosła Katarzyna Krawczyk  zdobywając brązowy medal w Wojskowych Mistrzostwach Świata.
Szymon Szymonowicz zajął siódme miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów. Tuż za podium na piątym miejscu Młodzieżowe Mistrzostwa Europy zakończyła Katarzyna Kamińska.

Osiem razy reprezentanci chełmskiego klubu stawali na najwyższym podium Mistrzostw Polski. Mistrzami Polski  na 2019 rok zostali: Alan Matela, Michał Biskupski, Szymon Szymonowicz, Anna Urbanowicz, Beata Federowicz, Katarzyna Kamińska, Wiktoria Kamela, Urszula Piotrowska.

W klasyfikacji zapasów kobiet Cement-Gryf Chełm okazał się bezkonkurencyjny w kraju gromadząc 781 pkt. Drugim klubem został ZKS Slavia Ruda Śląska – 666,5 pkt, a na trzecim  miejscu  podium uplasował się WZS WKS Grunwald Poznań – 450 pkt.
W punktacji zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych, MKS Cement-Gryf Chełm zajął również pierwsze miejsce w kraju.
Łącznie zapaśnicy i zapaśniczki z Chełma w mijającym sezonie we współzawodnictwie Ministerstwa Sportu i Turystki zgromadzili 292 pkt. Wynik ten dał klubowi czwarte miejsce w województwie wśród wszystkich dyscyplin sportowych.

Zarząd MKS Cement-Gryf, trenerzy i zawodnicy, za naszym pośrednictwem, szczególne podziękowania za wsparcie finansowe i organizacyjne kierują do Urzędu Miasta Chełm, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS i oficjalnego sponsora klubu Cemex Polska. Dziękują również  kibicom i sympatykom zapasów oraz rodzicom  zawodników i zawodniczek. Ich duże zaangażowanie w znaczny sposób wspomaga prowadzony przez kadrę trenerską proces szkoleniowy.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy chełmskich zawodników w nowym roku, roku Igrzysk Olimpijskich w Tokio!