Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Urszulin wygrał wóz strażacki

Kalendarz Anna Wesołowska
Urszulin wygrał wóz strażacki

Gmina Urszulin dostanie samochód ratowniczo-gaśniczy. To nagroda w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za najwyższą frekwencję w II turze wyborów prezydenckich.

Urszulin wygrał wóz strażacki w „Bitwie o wozy”, czyli w konkursie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. W drugiej turze wyborów prezydenckich o wóz strażacki walczyły gminy do 20 tys. mieszkańców, w każdym z byłych 49 województw, wg stanu granic województw na dzień 31 grudnia 1998 r. O zwycięstwie decydowała frekwencja w II turze wyborów Prezydenta RP. Z konkursu wyłączonych było 16 gmin, które dostały dofinansowanie po pierwszej turze wyborów.

Dotacja na zakup wozu to maksymalnie 800 tys. zł.

W naszym regionie jeden z wozów trafi do gminy Urszulin w powiecie włodawskim z dawnego województwa chełmskiego. Tutaj frekwencja wyniosła 72,54 proc.
Wóz dostanie też Turobin w powiecie biłgorajskim z dawnego województwa zamojskiego, gdzie frekwencja wyniosła 71,21  proc. Kolejny pojazd trafi do gminy Rossosz wpowiecie bialskim w byłym województwie bialskopodlaskim, gdzie frekwencja sięgnęła 81,24 proc.

Ostateczną listę nagrodzonych gmin ogłosi MSWIA.

***

Do Urszulina w tej kamapanii przyjechalli obaj kandydaci. Spotkania z Andrzejem Dudą (dwukrotnie) i Rafałem Trzakowskim poruszyły mieszkańców na tyle, że tłumnie ruszyli do urn. W Urszulinie padł wynik korzystny dla urzędującego prezydenta. głosowało na niego 1784 osoby (70,85% głosów), a R. Trzaskowskiego wskazało 734 osoby.