Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Utrudnienia potrwają do końca lipca

Kalendarz Piotr Janowski
Utrudnienia potrwają do końca lipca

Z rozgrzebanego przed miesiącem placu budowy zaczynają się wyłaniać konkretne kształty. Widać już, jak będzie wyglądać rondo w miejscu niedawnego skrzyżowania ulic Obłońskiej i Zielnej. Na miejscu ustawionych jest już część krawężników i wytyczona jest też zupełnie nowa ulica. Poprowadzi do nowego sklepu – Polskie Składy Budowlane Mrówka.

Kierowcy wciąż mają utrudnione poruszanie się w tej części miasta, bo ruch został całkowicie zamknięty. Trwa budowa nowego ronda i gruntowna modernizacja ulicy Zielnej. Będziemy w tym miejscu mieli nie tylko nową organizację ruchu, nowe nawierzchnie, ale także oświetlenie, chodniki i odcinek ścieżki dla rowerzystów. Inwestycję prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a jej koszt to ponad 1,8 mln zł.  Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec lipca.

Potem miasto chciałoby zająć się modernizacją ulicy Kolejowej – od nowego ronda przy Zielnej aż do przejazdu Kowelskiego. To pilna inwestycja, zważywszy, że w przyszłym roku ruszy modernizacja Rampy Brzeskiej, a więc na Kolejową pójdzie znaczny ruch do i od granicy państwa w Dorohusku. Samorząd ma przygotowane plany inwestycji i stara się o zdobycie pieniędzy na ich realizację (szerzej piszemy o tym tutaj).

Jednocześnie z pracami drogowymi przy ul. Zielnej, rozpoczęła się budowa nowego sklepu. To Polskie Składy Budowlane Mrówka. Inwestor ma do zagospodarowania ponad 3 tys. mkw powierzchni, przy czym sam sklep będzie miał powierzchnię do 2 tys. mkw. PSB dołoży także około milion złotych do miejskich inwestycji drogowych w tym rejonie.

Nowe rondo i modernizacja Zielnej to jedna z pierwszych większych budów rozpoczętych w mieście. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych, m.in. na ulicy Wojsławickiej.