Przeskocz do treści Przeskocz do menu

W czwartek finał konsultacji

Kalendarz Anna Wesołowska
W czwartek finał konsultacji

To będzie finał miejskich konsultacji. Zapraszamy chełmian na czwartek, 13 sierpnia, do Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Będzie okazja dowiedzieć się, jakie pomysły zgłosiliśmy do projektu Zielone Miasto Chełm i ostatni moment na dorzucenie czegoś nowego.

Przez ostatnie tygodnie władze miasta na wszelkie sposoby próbowały zaktywizować chełmian. Zachęcały do udziału w konsultacjach społecznych i wspólnego wypracowania nowej ścieżki rozwoju Chełma. Stawką jest 40 mln zł! Nasze miasto ma szansę znaleźć się w gronie 14 miast, które dostaną dofinansowanie z programu „Rozwój Lokalny”. Musimy się  jednak pokazać. A to „pokazać” oznacza przygotowanie spójnej wizji, wraz z konkretnymi projektami dotyczącymi rożnych sfer życia miasta, których realizacja przyczyni się do rozwoju Chełma.

Chełmianie mogli dzielić się swoimi uwagami czy pomysłami w trakcie dyskusji internetowych, ale także w trakcie bezpośrednich spotkań i rozmów. Powstała też specjalna strona internetowa www.zielonemiasto.umchelm.pl. Tu w zakładce “Inspiracje” mogliśmy zamieszczać nasze koncepcje, ale też zobaczyć, jakie idee zgłosili inni. Urzędników najbardziej ciekawiły pomysły na rozwój turystyki, przedsiębiorczości, dostępności administracji, aktywnego wypoczynku oraz ochrony środowiska.

Teraz przyszedł czas na podsumowania.

I tak, jeszcze we wtorek (11 sierpnia), zaplanowano spotkanie Chełmskiej Rady Przedsiębiorczości i przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu.

Z kolei w czwartek, 13 sierpnia, będzie ostatnie spotkanie konsultacyjne dla wszystkich mieszkańców. Zapraszamy zainteresowanych w godz. 15:00-17:00  do Chełmskiej Biblioteki Publicznej. Podczas tego spotkania będzie okazja, by dowiedzieć się, jakie pomysły chełmianie zgłosili do tej pory. Będzie to też ostatni moment, by do tej puli dorzucić jeszcze coś nowego.

Z uwagi na obecną sytuację, w spotkaniu będzie mogła uczestniczyć ograniczona liczba osób – do 50. Wszyscy muszą mieć maseczki ochronne. Chęć udziału należy zgłosić na adres e-mail zielonemiasto@umchelm.pl lub telefonicznie pod numerem 82 565 38 22.

Zwieńczeniem konsultacji będą warsztaty zorganizowane pod koniec sierpnia. W ich trakcie przygotowane zostaną finalne wersje wskazanych przez mieszkańców propozycji.