Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Reklama

Walczą o nowe boisko

Kalendarz Piotr
Walczą o nowe boisko

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 3 oraz mieszkańcy osiedla Rejowiecka, mają dość starego boiska. Wzięli więc sprawy w swoje ręce i starają się o jego modernizację w ramach Budżetu Obywatelskiego. Nakręcili promocyjny film, w którym zachęcają do wzięcia udziału w głosowaniu.

Jeżeli im się uda, zamienią zniszczone asfaltowe boisko na profesjonalną, bezpieczną murawę. Nowy obiekt sportowy z prawdziwego zdarzenia to jeden z pomysłów, który pojawił się na karcie do głosowania w ramach BO – osiedle Rejowiecka.

W mojej szkole gram na tym samym boisku, co mój tata trzydzieści lat temu – mówi Szymon, uczeń klasy IIa ZSP 3.

Zachęcamy do zagłosowania na to zadanie. Niezdecydowanych, może przekona film promocyjny. Zobaczcie!

***

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego rozpoczęło się dzisiaj i potrwa do 7 października. Głosować można nie tylko osobiście, ale również przez przez internet. Jak głosować dowiecie się tutaj. W tym roku po raz pierwszy głosujemy na projekty dla poszczególnych osiedli. W Chełmie mamy ich dziesięć. Na każde przypada 250 tys. zł. Szczegółowy regulamin BO.

Przypomnijmy, że Budżet Obywatelski (partycypacyjny) w Chełmie został wdrożony w roku 2014 za sprawą Chełmskich Organizacji Pozarządowych i Inicjatywy Obywatelskiej „Nasz Chełm”. Udało się to zrobić dzięki jedynej dotychczas skutecznej akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem uchwały Rady Miasta.