Waleczne dziewczyny

Kalendarz Anna Wesołowska

Udany start odnotowały młode chełmskie zapaśniczki na matach Bielawy.

To były najważniejsze zawody w tegorocznym sezonie. Na matach Bielawy (woj. dolnośląskie) z udziałem 173 zawodniczek z 55 klubów rozegrane zostały VII Mistrzostwa Polski Młodziczek.

Z ośmioosobowej drużyny zapaśniczek z powiatu chełmskiego największy sukces odniosły Wiktoria Kamela (SP w Wierzbicy), Monika Dadas (SP w Rudzie Hucie) i Dagmara Branicka (SP nr 11 w Chełmie). Ta trójka z brązowymi medalami stanęła na trzecim stopniu podium.
Blisko zdobycia czwartego medalu była Nikola Skórska (SP nr 3 we Włodawie), która w decydującej walce o miejsce na podium uległa na punkty swojej przeciwniczce i ostatecznie sklasyfikowana została na piątym miejscu w kraju. W klasyfikacji klubowej młode chełmskie zapaśniczki zajęły 3 miejsce.

Zawodniczki trenują Dariusz Kucharski, Andrzej Gruszkowski i Mirosław Czwaliński.