Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Waleczne studentki

Kalendarz Anna Wesołowska
Waleczne studentki

Katarzyna Kamińska i Weronika Michalska zdobyły tytuły akademickich mistrzyń Polski w zapasach. Ze złotymi medalami wróciły z warszawskich zawodów.

Na matach Warszawy rozegrane zostały Akademickie Mistrzostwa Polski w zapasach kobiet w stylu klasycznym. Swoją dominację na krajowych matach potwierdziły podopieczne trenerów Dariusza Kucharskiego, Igora Lobasa i Andrzeja Głąba. Reprezentanci Cementu-Gryfa Chełm wzbogacili się o kolejne trofea sportowe w tegorocznym sezonie.
Najwięcej powodów do radości miała Katarzyna Kamińska (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie) i Weronika Michalska (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Obie studentki, zdobywając  tytuły akademickich mistrzyń Polski, ze złotymi medalami stanęły na pierwszym stopniu podium.

O jeden stopień niżej na podium stanęła, ze srebrnym medalem, studentka UMCS w Lublinie – Maria Świeczak.
Brązowe krążki zawisły na szyi Karoliny Wieczerzy (UMCS w Lublinie), Alicji Piersa (Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie), Doroty Struszewskiej (Wyższa Szkoła Edukacji w Sporcie w Warszawie) i Anny Urbanowicz (Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie).

Suma punktów zdobytych przez chełmskich reprezentantów dała klubowi “Cement-Gryf” Chełm drugie miejsce w klasyfikacji zespołowej. Pierwsze miejsce zajęli gospodarze AWF Warszawa.