Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Wczoraj Tor Lublin. Dziś Zawadówka"

Kalendarz Piotr
"Wczoraj Tor Lublin. Dziś Zawadówka"

Niedawno Tor Zawadówka został “ochrzczony” przez kierowców, teraz starosta chełmski Piotr Deniszczuk (PSL) wypowiedział umowę jego użyczenia.  Kierowcy i sympatycy Automobilklubu Chełmskiego są oburzeni. 

Pismo dotarło do nas poprzez oficjalny fanpage Automobilklubu na portalu Facebook. Grzegorz Gorczyca pisze: “W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy pismo od nowego starosty chełmskiego, który … z dniem 1 lipca br. wypowiada umowę użyczenia terenu Toru Zawadówka. Umowę która została zawarta 9 września 2014 na trzy lata i w której nie ma żadnego zapisu o możliwości wcześniejszego jej rozwiązania”.

Starosta chełmski informuje także o zainteresowaniu nieruchomością przez potencjalnych nabywców. Co ciekawe, zawiadomił go o tym Wojewoda Lubelski w piśmie z dnia 26 listopada 2014 roku. – Zawsze byłem pod wrażeniem „ekspresowych” działań urzędasów, jednak dystans pięciu miesięcy dzielących pismo wojewody od reakcji starosty robi wrażenie! – dodaje Gorczyca.

Co motywuje władze do złożenia wypowiedzenia? O tym czytamy dalej w dokumencie:

“Biorący w użyczenie nie wywiązuje się z warunków umowy użyczenia. Zgodnie z par. 2 pkt. 8 umowy, przebieg imprezy nie będzie w sposób negatywny oddziaływał na grunty sąsiadujące w stosunku do gruntów użyczonych. Organizowanie zawodów i treningów motoryzacyjnych wewnątrz budynku bez odpowiedniego zabezpieczenia stwarza zagrożenie uszkodzenia bądź zniszczenia elementów budynku.”

Na chwilę dzisiejszą kontakt ze starostą jest niemożliwy. Grzegorz Gorczyca zaznacza, że o sprawie będzie mógł więcej powiedzieć w poniedziałek, po wstępnych konsultacjach z prawnikami.