Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Weekend nad zalewem Maczuły

Kalendarz Anna Wesołowska
Weekend nad zalewem Maczuły

Na najbliższy weekend (30 i 31 lipca) wójt gminy Leśniowice i Samorządowy Ośrodek Kultury przygotował mnóstwo atrakcji dla mieszkańców gminy, regionu i wczasowiczów, którzy odwiedzą malowniczy zalew Maczuły w Horodysku.

Będzie niepowtarzalna okazja, by zupełnie za darmo uczestniczyć w eksperymentach przygotowanych przez naukowców z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Przy plaży stanie namiot, pod którym zaprezentowana zostanie interaktywna wystawa pn. Eksperymentuj! Organizatorzy zapraszają dzieci i dorosłych. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Niedziela (31 lipca) będzie obfitowała w

wydarzenia sportowe

i rozrywkowe. O godz. 12 rozpocznie się na plaży akcja Bezpieczne Maczuły. Jest adresowana głównie do dzieci i młodzieży.
W programie m.in.: pokaz ratownictwa wodnego, nauka udzielania pomocy przedmedycznej, szkolenie o bezpiecznym zachowaniu nad wodą. Ratownicy strzegący kąpieliska będą mieli różne niespodzianki dla uczestników tego spotkania. Będzie też coś dla najmłodszych, czyli dmuchany plac zabaw.

O godz. 13 rozpocznie się Turniej Siatkówki Plażowej. Zgłoszenia 4-osobowych drużyn przyjmowane są do 28 lipca pod nr. telefonu 82 567 54 94. Zapowiadają się niesamowite emocje.

Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach zaprasza także do udziału w I Wakacyjnym Festiwalu Piosenki

„Rozśpiewane Maczuły”.

Festiwał rozpocznie się o godz. 13 na scenie ustawionej niedaleko plaży. Zainteresowani śpiewającą rywalizacją mogą zgłaszać się telefonicznie: 82 567 63 33 lub mailowo: kultura.lesniowice@gmail.com. Każdy z uczestników będzie mógł zaprezentować dwie piosenki o tematyce wakacyjnej i letniej.
Gośćmi honorowymi i jurorkami będą wokalistki: Halina Mysakowska i Magda Greber-Czyżewska.
Na zakończenie konkursu zapowiada się koncert gwiazdy disco-polo Modela MT i Modelinki, artystów znanych m.in. z Wakacyjnej Trasy Dwójki, a pochodzących z Chełma. Po koncercie przewidziana jest też dyskoteka.

Patronat honorowy sprawuje Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarki, a partnerem wydarzenia jest Województwo Lubelskie „Lubelskie Smakuj Życie”.

sok-maczuly-1.png