Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wideo. Chełmscy rowerzyści jeżdżą jak chcą

Kalendarz Anna Wesołowska
Wideo. Chełmscy rowerzyści jeżdżą jak chcą

Głównym przewinieniem chełmskich rowerzystów jest jazda po przejściu dla pieszych. “Jednoślad” to nazwa wczorajszych działań policjantów z chełmskiej drogówki z udziałem policyjnego drona. W ciągu dwóch godzin ujawnili 27 wykroczeń.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie prowadzili wczoraj (14 września) w centrum Chełma działania pod nazwą „Jednoślad”. Chodziło o zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo kierujących tego typu pojazdami.

Wspierani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, za pomocą drona, zatrzymywali do kontroli rowerzystów, którzy popełnili wykroczenie drogowe. Efekty kontroli nie napawają optymizmem. Okazuje się, że chełmscy rowerzyści jeżdżą jak chcą, czyli albo nie znają, albo nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego. Policjantom wystarczyły zaledwie dwie godziny, by ujawnić 27 wykroczeń. Głównym przewinieniem cyklistów była jazda rowerem, a w jednym przypadku hulajnogą, po przejściu dla pieszych. Były więc pouczenia, ale nie zabrakło też mandatów.

Policjanci apelują o stosowanie się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Za naruszenie zakazu jazdy po chodniku lub przejściu dla pieszych grozi mandat karny. Przed przejściem dla pieszych należy bezwzględnie zsiąść z roweru i przeprowadzić go.