Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Więcej utrudnień dla ruchu w centrum

Kalendarz Anna Wesołowska
Więcej utrudnień dla ruchu w centrum
Zamknięty jest Plac Łuczkowskiego, a dodatkowo zmienia się organizacja ruchu ulicami Przechodnią i Uściługską. Uważajcie na znaki!
W tym tygodniu rozpoczną się prace związane z budową kamienicy na rogu ul. Przechodniej i ul. Lubelskiej/Placu Łuczkowskiego. Powstanie tu nowe wyjście z podziemi kredowych. W związku z tym od wtorku (9 maja) w centrum miasta obowiązywać będzie nowa organizacja ruchu drogowego.

A oto szczegóły:

  • Od 9 maja 2023 roku (wtorek) ul. Przechodnia stanie się drogą jednokierunkową w relacji od ul. Lubelskiej do ul. Uściługskiej. Przejazd w obu kierunkach będzie możliwy wyłącznie dla osób poruszających się rowerem
  • Również od 9 maja br. wyłączony z ruchu zostanie parking znajdujący się na ul. Przechodniej przed skrzyżowaniem z ul. Uściługską – znaki informujące o zakazie zatrzymywania się zostały ustawione już 4 maja br.
  • Ulica Uściługska od skrzyżowania z ul. Pocztową stanie się drogą bez przejazdu, z możliwością dojazdu jedynie do początku deptaka na ul. Lwowskiej. Wyłączenie to nie będzie dotyczyło osób poruszających się rowerem
Dojazd do centrum miasta powyżej Placu Łuczkowskiego i na Górkę Chełmską będzie możliwy od strony północnej przez ul. Świętego Mikołaja oraz od strony wschodniej przez ul. Lubelską. Wyjazd z tej części miasta będzie odbywał się tak jak dotychczas – w kierunku wschodnim przez ul. Lubelską oraz w kierunku południowym przez ul. Przechodnią i ul. Uściługską.

***

Na początku tego tygodnia rozpoczną się pierwsze prace przy budowie nowego budynku wyjściowego z chełmskich podziemi. Chełmski urząd miasta podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą prac.

W miejsce dotychczasowego blaszaka (na zdjęciu) stanie kamienica nawiązująca stylem do już istniejącej zabudowy. Obiekt, oprócz funkcji wyjścia z podziemi, będzie pełnił także funkcję kulturalno-oświatową. Na miejscu powstanie kawiarenka „Senior Cafe”, czyli miejsce spotkań seniorów z terenu miasta. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Koszt inwestycji to 1,8 mln złotych. Środki na ten cel miasto pozyskało z funduszy unijnych.