Zapowiada się liryczny poetycko-muzyczny wieczór. Dwie poetki, recytacje, muzyka i śpiew. Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na 25 listopada.
Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza 25 listopada (piątek), o godz. 17.00 do sali widowiskowej (ul. Partyzantów 40) na wieczór poezji Urszuli Bydlińskiej i Joanny Pąk. Podczas wieczoru poetki zaprezentują swoje tomiki poetyckie: Urszula Bydlińska „Otulam się Tobą” i Joanna Pąk „Światłocienie”.
Wiersze recytować będą: Małgorzata Kołodyńska, Iwona Buczek i Dorota Gołębiowska.
Spotkanie uatrakcyjni występ wokalny Bogusława Kędziory oraz minikoncert chełmskiego barda Jarosława Buczka.
Podczas tego lirycznego poetycko-muzycznego wieczoru będzie można zakupić prezentowane tomiki i uzyskać dedykację z autografami autorek.
Zapraszamy, wstęp wolny!
***
Urszula K. Bydlińska, urodziła się w Siedliszczu. Ukończyła Historię na UMCS w Lublinie. Hobbystycznie zajmuje się malarstwem olejnym oraz akwarelą. Przygodę z poezją zaczęła we wczesnym dzieciństwie pisząc wierszyki o sąsiadach, swoich pupilach – psach, a w stanie wojennym krótkie, dziecięce formy “antysystemowe”, które rodzice przechwytywali i ukrywali. W szkole średniej pod wpływem fascynacji polskimi i rosyjskimi poetami powstały pierwsze wiersze o tematyce uczuć. Za udział w szkolnych konkursach literackich otrzymywała nagrody i wyróżnienia, zaś w okresie studiów kilka utworów wydrukowano w tygodniku Angora. Poza nielicznymi publikacjami większość wierszy ukrywała się w czeluściach szuflady, by wreszcie
za namową Joanny Pąk trafić do druku. Zbiór poezji „Otulam się Tobą…” jest debiutem literackim autorki.
***
Joanna Pąk mieszka w Świdniku, jest absolwentką pedagogiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od urodzenia jest osobą niepełnosprawną. Mimo dużych ograniczeń manualnych, nauczyła się pisać prawą stopą. Wiersze pisze od V klasy szkoły podstawowej. Wydała 11 tomików wierszy i dwie książeczki dla dzieci. Od roku 2007 jest członkinią Związku Literatów Polskich.
Współpracując z Fundacją VERBA wydała „Niezwykłe kolorowanki” oraz „Niezwykły Przewodnik”. Są to książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wymienione pozycje rozdawane są dzieciom podczas Warsztatów Integracyjnych, których celem jest zaznajamianie młodego pokolenia z problemem niepełnosprawności i wskazywanie drogi do inkluzji.