Wiktoria Kamela piąta na świecie

Kalendarz Anna Wesołowska

Wiktoria Kamela, utalentowana reprezentantka Chełma, wywalczyła piąte miejsce podczas Mistrzostw Świata Kadetek w zapasach. Gratulujemy!

W Budapeszcie rozegrane zostały Mistrzostwa Świata Kadetek (15-17 lat) w zapasach. W reprezentacji Polski wystąpiła mistrzyni Polski, zawodniczka MKS Cement-Gryf Chełm, Wiktoria Kamela. Uzdolniona zawodniczka już w pierwszej walce spotkała się z przedstawicielką Ukrainy – Marią Yefremovą – późniejszą mistrzynią świata. Reprezentantka Ukrainy odniosła zwycięstwo nad Wiktorią, ale jej zakwalifikowanie się do ścisłego finału zgodnie z przepisami dały szansę Wiktorii dalszej rywalizacji o medal.
W repasażowym pojedynku Wiktoria przez położenie na łopatki pokonała reprezentantkę Azerbejdżanu – Nargiz Samadową.

W decydującej walce, której stawką był brązowy medal, Wiktoria stoczyła bój z reprezentantką Turcji – Sevim Akbas. Rywalka znad Bosforu pokazała lepszą formę i odniosła punktowe zwycięstwo nad Wiktorią 10 :6. Podopieczna trenera Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zajęła ostatecznie wysokie piąte miejsce na świecie wśród najlepszych zawodniczek ze wszystkich kontynentów.