Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wkręcili starszą panią

Kalendarz Anna Wesołowska
Wkręcili starszą panią

Ponad 2 tysiące straciła 85-latka, która uwierzyła nieznajomym. Jeden z mężczyzn rzekomo znalazł plik pieniędzy i prosił o pomoc w odnalezieniu właściciela. Za chwilę pojawił się drugi, który twierdził, że gotówka jest jego. Niestety, seniorka dała się wkręcić w inscenizację oszustów i dała im do przeliczenia również swoje pieniądze. Po powrocie do domu zorientowała się, że brakuje części banknotów.

Wczoraj (7 listopada) do dyżurnego komendy zgłosiła się 85-latka z Chełma, która padła ofiarą oszustów. Z jej relacji wynikało, że w jednym z banków wypłaciła 5 tysięcy złotych. Gdy była już na chodniku, zaczepił ją nieznajomy twierdząc, że właśnie znalazł plik banknotów i prosi o pomoc w odnalezieniu właściciela. Po chwili podszedł do nich drugi mężczyzna twierdząc, że to on je zgubił. Chciał, aby pokazali swoją gotówkę oświadczając, że mogą tam być też jego banknoty.

Seniorka przekazała mu plik swoich pieniędzy, które szybko przeliczył i oddał z powrotem. Schowała je do torebki i wszyscy się rozeszli. Dopiero w domu, gdy przeliczyła gotówkę, zauważyła brak ponad 2 tysięcy złotych. Wtedy zorientowała się, że została oszukana.

Policjanci szukują oszustów i apelują o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.