Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wojsławice | Przed nami VII Spotkania Trzech Kultur

Kalendarz Piotr
Wojsławice | Przed nami VII Spotkania Trzech Kultur

Stowarzyszenie Miłośników Wojsławic już po raz siódmy organizuje Spotkania Trzech Kultur. Wojsławice znajdują się na granicy trzech odmiennych przestrzeni, na rozdrożu trzech różnych światów. Jest punktem styku trzech religii: katolickiej, prawosławnej i żydowskiej. Organizując tę imprezę Stowarzyszenie stawia sobie za cel przypomnienie i pielęgnowanie tradycji i historii tego miasteczka.

PROGRAM

12.00: uroczysta Msza Św. w kościele pw. św. Michała Archanioła

13.00: uroczyste nabożeństwo w cerkwi pw. Kazańskiej Ikony Matki Boskiej w oprawie chóru z parafii pw. św. Jana Teologa w Chełmie. Koncert pieśni prawosławnych w wykonaniu kwartetu wokalnego

14.00: scena na placu przy synagodze: występy artystyczne:
– zespół Gaudium pod kierownictwem Grażyny Jarosz
– kapela Kataryna pod kierunkiem Andrzeja Kotka
– zespół Mada Bis pod kierunkiem Magdaleny Wicińskiej
– schola parafialna pod kierownictwem ks. Marcina Zielińskiego
– Dariusz Tokarzewski
– Michał Terlecki – bandurzysta ze Lwowa
– Anna i Jarosław Lackowscy
– Marlena Stangryciuk
– zespół Szalom Chełm, pod kierunkiem Mariusza Matery

Ponadto przez cały dzień zapewnione będą liczne atrakcje dla dzieci, zabawy, konkursy, licytacje tak, że każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

W ramach VII edycji Spotkań Trzech Kultur we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Potrzebujących „PRZYTULISKO” w Chełmie zostanie przeprowadzona zbiórka środków finansowych na rzecz trojga niepełnosprawnych dzieci mieszkających w gminie Wojsławice: Niny Nizio, Julii Aleksiejuk, Karola Mojsyma.