Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wpadli z papierosami

Kalendarz Piotr
Wpadli z papierosami

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzech mieszkańców powiatu chełmskiego, przy których ujawnili nielegalne papierosy o wartości rynkowej ponad 100 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w pobliżu miejscowości Siedliszcze. Funkcjonariusze zatrzymali w rejonie granicy państwa, trzech ob. RP w wieku od 21 do 30 lat, przy których ujawnili wyroby tytoniowe pochodzące z przemytu o wartości ponad 100 tys. zł.

Przemytnicy, którzy wpadli na gorącym uczynku, tuż przed zatrzymaniem, przygotowywali do wywiezienia w głąb kraju papierosy, które wcześniej zostały przemycone z Ukrainy do Polski przez rzekę graniczna Bug. – Warto nadmienić iż, funkcjonariusze Straży Granicznej dokonali zatrzymania mężczyzn, współdziałając z ukraińską służbą graniczną, która również prowadziła działania ukierunkowane na walkę z przemytem – komentuje ppor. SG Dariusz Sienicki, rzecznik NOSG. W przedmiotowej sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Funkcjonariusze NOSG od początku roku zatrzymali towary o łącznej wartości ponad 14 mln zł.