Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wracają e-hulajnogi

Kalendarz Anna Wesołowska
Wracają e-hulajnogi

Chełmianie znów będą mogli korzystać z e-hulajnóg. Po zimowej przerwie, 24 marca, urządzenia Lime wracają na chełmskie ścieżki rowerowe.

Mieszkańcy Chełma polubili  ten sposób przemieszczania się, jako wygodną i ekologiczną formę codziennych podróży. W 2022 r., dzięki korzystaniu z e-hulajnóg, w Chełmie użytkownicy przyczynili się do redukcji poziomu CO2 o prawie 3 tys. kg – ocenia firma Lime.

Bezpieczeństwo i ekologia to nasze priorytety. Staramy się jak najlepiej wykorzystać przerwę zimową, tak żeby odpowiednio przygotować się do nowego sezonu. Każda e-hulajnoga przechodzi dokładny przegląd w naszym magazynie. Cieszymy się, że udało nam się zbudować dużą społeczność użytkowników e-hulajnóg w polskich miastach, a z każdym rokiem stawiamy sobie nowe wyzwania i chcemy stale powiększać obszary naszego działania – komentuje Michał Borek, General Manager Lime Poland.

Aby rozpocząć swoją przygodę z e-hulajnogą wystarczy pobrać aplikację Lime (dostępną na urządzenia z systemem Android i iOS) oraz zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR i podążać za dalszymi instrukcjami. Lokalizację najbliższej e-hulajnogi można bardzo łatwo sprawdzić za pomocą mapy w aplikacji.

Lime przygotował specjalny kod promocyjny dla mieszkańców Chełma. Po odbyciu jednego przejazdu e-hulajnogą, drugi 10-minutowy przejazd będzie darmowy. Szczegóły promocji dostępne są w aplikacji.

Urządzenia Lime cieszą się coraz większą popularnością w polskich miastach. Firma operuje flotą ponad 22 tys. urządzeń w kraju. Chełmianie, w różnym wieku, docenili e-hulajnogi. Jedyne uwagi, jakie powtarzały się po ubiegłorocznych doświadczeniach, dotyczyły użytkowników i sposobu traktowania urządzeń. Zwłaszcza pozostawiania ich w dziwnych miejscach, np. nad brzegiem Uherki, trawnikach czy w poprzek chodników.

Dla przypomnienia publikujemy więc

5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających.
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: li.me