Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wspomóż hospicjum. Kup kalendarz

Kalendarz Anna Wesołowska
Wspomóż hospicjum. Kup kalendarz

Chełmskie Hospicjum Domowe wydało kalendarz ścienny na rok 2019. Zysk z jego sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego opiekuje się obecnie 20 chorymi z Chełma i okolic. Środki na swoją działalność pozyskuje z tzw. jednego procenta oraz różnych akcji charytatywnych i wydawniczych. Zysk ze sprzedaży wydanego właśnie kalendarza ściennego na rok 2019 również będzie w całości przeznaczony na pomoc dla chorych z nowotworami.

– Kalendarz pokazuje całoroczną pracę naszego hospicjum. Znalazły się na nim zdjęcia z prac medycznego zespołu hospicyjnego, akcji, zbiórek, pielgrzymek i szkoleń organizowanych dla wolontariuszy. W tym kalendarzu najważniejsi są ludzie włączający się w różne formy pracy hospicyjnej – mówi Tadeusz Boniecki, prezes stowarzyszenia.

Hospicjum zapewnia podopiecznym bezpłatną specjalistyczną opiekę medyczną lekarza opieki paliatywnej, pielęgniarki, fizjoterapeuty oraz psychologa i kapelana hospicyjnego. Do dyspozycji chorych na nowotwory i ich rodzin jest również bezpłatna wypożyczalnia sprzętu medycznego. Przy stowarzyszeniu działają też dwie grupy wsparcia: dla osób po chorobie nowotworowej i dla osób w żałobie.

– Pomimo, iż nie mamy kontraktu z NFZ, nasza opieka jest całkowicie bezpłatna. Nie odmawiamy pomocy medycznej ciężko chorym na nowotwory, którzy z różnych powodów nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Dla nas bowiem liczy się każdy chory, którego zawsze traktujemy z godnością i miłością. Bo hospicjum to godne życie – dodaje Boniecki.

Kupując kalendarz – wspierasz działalność hospicjum.
Kalendarz jest do nabycia m.in. w chełmskich parafiach oraz w biurze stowarzyszenia przy ul. Lwowskiej 12/4.