Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Wybierz się na Ukrainę bez kolejek. Most pontonowy na Bugu!

Kalendarz Piotr
Wybierz się na Ukrainę bez kolejek. Most pontonowy na Bugu!

Trwają przygotowania do Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa, które startują już 6 sierpnia w Zbereżu (gmina Wola Uhruska). Jak co roku największą atrakcją będzie most pontonowy na Bugu, który przez kilka dni będzie łączył Polskę z Ukrainą.

Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa rozpoczynają się 6 sierpnia i potrwają cztery dni. Jak co roku, event rozpocznie się od oficjalnego otwarcia tymczasowego przejścia scalającego granicę Polski i Ukrainy. Od tego czasu, osoby które posiadają ważny paszport będą mogły swobodnie przekroczyć granicę.  Tego samego dnia w Starostwie Powiatowym odbędzie się konferencja pt. ,,Nasze Polesie, Nasz Bug”. Będzie to podsumowanie korelacji samorządów działających po obu stronach granicy.

Na piątek i na sobotę (7 i 8 sierpnia) organizatorzy zaplanowali atrakcje sportowe. Poczynając od zawodów wędkarskich, przez turniej piłki nożnej Służb Mundurowych, spływy kajakowe, a na towarzyskim biegu czy rajdzie rowerowym kończąc, każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Ostatniego dnia wydarzenia, odbędzie się Jarmark Nadbużański  oraz Nadbużański Festyn kulturalno- rekreacyjny na którym wystąpią m. in. zespoły artystyczne z Polski i Ukrainy: Kresowiak, Zarek Band, NaCoDoCzego i inni oraz zostanie zaprezentowany biesiadny program grupy LOLEK ORKIESTRA.

Tegoroczne Europejskie Dni Dobrosąsiedztwa po stronie Ukraińskiej zostały ograniczone możliwościami finansowymi. Wynika to przede wszystkim z konfliktu zbrojnego, jaki ma miejsce u naszych wschodnich sąsiadów. Piętno narastającego konfliktu rozprzestrzeniło się jednak na terytorium całego kraju. Na szczęście strona Ukraińska podjęła ciężar organizacji tego wydarzenia, rezygnując jedynie z  występów artystycznych. Jak zapewniają organizatorzy, w tym rejonie jest spokojnie i osoby, które zechcą wybrać się na drugą stronę Bugu mogą czuć się bezpiecznie.