Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Wyborcze problemy Nowoczesnej? "Listy są już kompletne"

Kalendarz Piotr
Wyborcze problemy Nowoczesnej? "Listy są już kompletne"

Nowoczesna ma problem ze znalezieniem kandydatów na listy wyborcze w naszym okręgu? Tak wynika z informacji rozsyłanych mailingowo przez jej przedstawicieli. Partia jednak zaprzecza i zapowiada, że listy są już kompletne i zostaną zaprezentowane w najbliższy poniedziałek.

Komitety mają czas do północy z 15 na 16 września, aby złożyć listy swoich kandydatów wraz z podpisami poparcia. Problemy z ich znalezieniem w naszym okręgu ma mieć Nowoczesna, a wynika to z maila, który dotarł do m.in. osób, które związane są z innymi ugrupowaniami politycznymi. Na obecną chwilę, wiadomość rozesłana przez Katarzynę Bojarską, krąży już po Internecie.

„ Może znacie osoby, które chciały by kandydować lub sami jesteście chętni, jeżeli tak proszę o kontakt” – apeluje autorka maila. Problemy Nowoczesnej wydają się bardzo egzotyczne, w obliczu najnowszego sondażu opublikowanego przez Millward Brown SA. Przypominamy, że partia Ryszarda Petru otrzymała 7% poparcia, jednocześnie wyprzedzając Pawła Kukiza. W naszym okręgu ma jednak mieć trudności ze znalezieniem samych kandydatów.

W rozesłanej wiadomości czytamy również, że partia potrzebuje pomocy w zbieraniu podpisów poparcia. Osoby najbardziej zaangażowane, miałyby mieć możliwość kandydowania do obwodowych komisji wyborczych. Jak jednak wyjaśnia Bartłomiej Gutek, szef sztabu regionalnego, sytuacja dynamicznie się zmienia, a nie aktualny już mail był rozsyłany przez sympatyka, a nie przedstawiciela Nowoczesnej. – Listy są kompletne. Nazwiska udostępnimy po ich przyjęciu przez Państwową Komisję Wyborczą – dodaje Gutek.

Cel – zrzeszanie ekspertów

– Wszyscy chcą się chwalić liczbą zebranych podpisów, a my jesteśmy partią bardzo młodą i świeżą. Musimy pracować nad rozpoznawalnością, a zbieranie podpisów to nic innego, jak działania marketingowe – wyjaśnia Mateusz Prucnal, „jedynka” Nowoczesnej w okręgu chełmskim.  On sam również nie dostrzega żadnych nieścisłości w proponowaniu młodym ludziom miejsca w ich szeregach. – Celem partii Ryszarda Petru jest zrzeszenie ekspertów, którzy są rozpoznawalni w lokalnych społecznościach – wyjaśnia.