Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Wystawa "Świat w miniaturze" otwarta

Kalendarz Piotr
Wystawa "Świat w miniaturze" otwarta

Jakiś czas temu zachęcaliśmy państwa do pojawienia się na konkursie modelowania latawców, a dziś mamy przyjemność poinformować, że to nie koniec prezentowania uzdolnień modelarzy.

1-300x200.png

Od 7 listopada (piątek) do 21 listopada (piątek) w godzinach 8-20 można podziwiać wystawę „Świat w miniaturze” Młodzieżowego Domu Kultury, która mieści się w „Galerii na Górce”.
Swoje umiejętności prezentują m.in. takie pracownie modelarskie jak: Klub Modelarski „Falcon” z Sawina, Kółko Modelarskie „Śmigiełko” z Rudy Huty, Klub Modelarski „Dedal i Ikar” z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie a także indywidualni modelarze. Można obejrzeć modele zarówno latające jak i pływające. Na wernisażu wystawy 7 listopada o godzinie 17:00 można było podziwiać jak powstają prezentowane konstrukcje, poznać tajniki sztuki modelarstwa lotniczego i szkutniczego, a także wysłuchać krótkich prelekcji na temat modeli przygotowanej przez Dariusza Machulę z Rudy Huty, Tomasza Osieleńca z Sawina i Tadeusza Stachniuka z MDK w Chełmie. Dodatkową atrakcje stanowił film prezentujący działanie niektórych konstrukcji.

Zdjęcia: MDK