Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Wystawa "Z obiektywem i z mikrofonem" w MDK

Kalendarz Piotr
Wystawa "Z obiektywem i z mikrofonem" w MDK

Żołnierz to osoba, która kojarzy się z wojną. Strach i niepewność to uczucia, które towarzysza ludziom w krajach ogarniętych konfliktami zbrojnymi. Ich życie, choć tak dalekie od naszej codzienności, możemy poznać dzięki życzliwości Ryszarda Majewskiego i Młodzieżowego Domu Kultury.

W telewizji przedstawiany przez media obraz wojny jest przerażający, krwawy, pełen przemocy i strachu. Ryszard Majewski, pochodzący z Chełma dziennikarz Radia Lublin podczas swoich podróży do krajów ogarniętych konfliktami zbrojnymi zebrał materiał, który przedstawia oblicze wojny i ludzi z takich krajów jak Irak, Afganistan, Czad czy Bośnia w zupełnie inny sposób.

20 stycznia w Galerii na Górce w Młodzieżowym Domu Kultury otwarta została wystawa fotografii reportażowych Ryszarda Majewskiego. Dziennikarz przedstawił na zdjęciach nie tylko żołnierzy, którzy nie są wrogo nastawieni do tamtejszych mieszkańców, ale tych, którzy przynoszą dzieciom słodycze, a ich mundury nie zawsze kojarzą się ze złem. Zdjęcia przedstawiają również mieszkańców krajów, które odwiedził Majewski, którzy nie wiedzą, co przyniesie nowy dzień.

Niesamowita, pełna emocji wystawa czynna będzie do 20 lutego 2015 roku w Galerii na Górce w Młodzieżowym Domu Kultury w Chełmie.

Zdjęcia: MDK