Przeskocz do treści Przeskocz do menu

XIX Giełda Szkół w Bibliotece Pedagogicznej

Kalendarz Piotr
XIX Giełda Szkół w Bibliotece Pedagogicznej

Źródło: http://chelm.lscdn.pl/oc/galeria-1/2560,Gielda-Szkol-2011.html

3-4494-300x225.jpg

Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Giełdy Szkół, która odbędzie się w dniach 23 – 27 marca 2015 roku w lokalu biblioteki przy ul.  H. Wieniawskiego 15.

Celem giełdy jest zapoznanie się gimnazjalistów z ofertą szkół ponadgimnazjalnych. 23 marca o godzinie 12:00 w Zespole Szkół Technicznych odbędzie się spotkanie gimnazjalistów w ramach akcji: “Gimnazjalista na zawodowym rozdrożu”. Od 24 do 27 marca w godzinach od 8:30 do 14:00 zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do udziału w spotkaniu  z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych w lokalu Biblioteki Pedagogicznej, ul. Wieniawskiego 15. Ze względów organizacyjnych wychowawcy klas są proszeni o wcześniejsze telefoniczne ustalenie dokładnego terminu wizyty z podaniem liczby osób uczestniczących w spotkaniu (tel. 82 562-24-87).

Zapytaliśmy Mateusza Polaka absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie czy giełda daje możliwość precyzyjnego wyboru szkoły. – Myślę że nie można jednoznacznie określić czy giełda ma wpływ na wybór szkoły. Na giełdzie szkoły prześcigają się w ofertach, profilach klas. Szkoły chcą wyjść przed szereg oferując formy kształcenia, wyjazdów naukowych, często bywa i tak że ich deklaracje mijają się z prawdą. Część klas oferowanych na giełdzie wogóle nie powstaje co budzi rozczarowanie u uczniów wybierających drogę kształcenia w czerwcu. Dla uczniów taka giełda wiąże się z wyjściem zorganizowanym przez szkołą co jest równoznaczne z czasem wolnym od zajęć dydaktycznych i tak naprawdę ten argument zachęca najbardziej uczniów do uczestnictwa w takiej giełdzie. Oferta szkoły nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na wybór dalszej drogi, dużą rolę odgrywają testy ponadgimnazjalne, myślę ze nad tym uczniowie powinni się skupić by progi pkt stawiane przez szkoły nie były im straszne. A wy wybieracie się na Giełdę Szkół? Co sądzicie o tym wydarzeniu?

Źródło zdjęć: tutaj