Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Z Chełma po Oscary!

Kalendarz Piotr

Chełmianie nie raz pokazywali, że mają talent, niebanalne umiejętności i ruszali w świat, by szersza publiczność mogła ich poznać. Okazuje się, że mamy kolejną perełkę i to nie byle jaką bo… Oscarową!

Oscary cieszą się od wielu lat nieprzerwaną sławą i uznawane są za najbardziej prestiżową nagrodę w branży filmowej. Marzy o niej każdy filmowiec. Żadna nagroda nie wzbudza tak wielu emocji i nie jest tak wyczekiwana. Wiele kontrowersji wobec wybieranych przez przedstawicieli Amerykańskiej Akademii Filmowej sprawia, że widzowie mają mieszane uczucia, ale ostatecznie twórcy filmowi mogą spełnić swój sen.

Do tegorocznych nagród jest nominowany również polski film pt. “Joanna”. Opowiada on o kobiecie, u której zdiagnozowano poważną chorobę. Obiecuje ona swojemu synkowi Jasiowi, że zostanie z nim jak najdłużej. Film pełen jest wzruszeń, ale i codziennych sytuacji bliskich każdemu człowiekowi. Joanna prowadzi blog, który staje się motywacją do tego, by inni mogli stać się szczęśliwymi ludźmi.

Co najważniejsze film “Joanna” montował nasz rodak Rafał Samborski! Od wielu lat pracuje i mieszka w Warszawie, gdzie jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Montażystów. Wcześniej związany był z Wajda Scool & Studio i Rochstar Film & Tv Production. Rafał Samborski zmontował wile filmów, a także wyreżyserował film pt. “Ekipa”, do którego stworzył również scenariusz. Samborski podkreśla, że prace nad “Joanną” były burzliwe i bardzo emocjonujące, ale determinacja twórców doprowadziła ich tak daleko.

Gratulujemy sukcesu zarówno Rafałowi Samborskiemu jak i pozostałym współtwórcom. Miejmy nadzieję na kolejne sukcesy naszego rodaka.

Zdjęcia: tu, tu