Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Z deską na policjantów

Kalendarz Anna Wesołowska
Z deską na policjantów

Mężczyźni rzucili się na policjantów z deską zakończoną gwoździem i drewnianym kijem od szczotki. Tak dwaj mieszkańcy gminy Siedliszcze postanowili się “obronić” przed interwencją.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Siedliszcze. Policjanci z komisariatu w Rejowcu pojechali na interwencję związaną ze zgłoszeniem przemocy domowej wobec 15-letniego chłopca, który został przez domowników pobity. Na terenie posesji obecny był 42-letni ojciec i dziadkowie małoletniego. Gdy funkcjonariusze chcieli zatrzymać 42-latka w związku z podejrzeniem stosowania przemocy, osoby te zaatakowały ich deską zakończoną gwoździem, jak też drewnianym kijem od szczotki, odpychali i szarpali za mundury.

Mężczyźni zostali obezwładnieni i zatrzymani przez interweniujących funkcjonariuszy. Ojciec dziecka był pod wpływem alkoholu. Obaj byli już notowani za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz przestępstwa przeciwko wolności. 42-latek ma też na swoim koncie notowania za rozbój i kradzież z włamaniem.
Dzisiaj z ich udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariuszy kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.