Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Z siekierą do żony - WIDEO

Kalendarz Piotr
Z siekierą do żony - WIDEO

Do policyjnego aresztu trafił 30-letni mieszkaniec gminy Łopiennik Górny. W wyniku awantury domowej, mężczyzna bił żonę po całym ciele oraz groził, że siekierą odrąbie jej głowę. Przed policjantami uciekał samochodem. W chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jeszcze dzisiaj trafi przed oblicze prokuratora, który zdecyduje o dalszym losie agresora.

Wczoraj, przed godziną 7,00 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości gminy Łopiennik Górny. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy ustalili, że 30-letni mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę. Bił żonę po całym ciele, wyzywał oraz groził zabójstwem. Chwilę po tym złapał za siekierę, wsiadł do samochodu i odjechał. Mundurowi zauważyli go kilka kilometrów od domu. Początkowo kierujący nie reagował na znaki do zatrzymania dawane przez funkcjonariuszy, ale po wjechaniu w polną drogę zaniechał dalszej ucieczki. Mężczyzna nie chciał jednak wysiąść z pojazdu i stawiał bierny opór. Został obezwładniony przez policjantów i doprowadzony do jednostki.

Po zbadaniu zatrzymanego okazało się, że ma w organizmie 1,5 promila alkoholu. W pojeździe zabezpieczono także siekierę, którą groził swojej żonie. Teraz trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj trafi przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Odpowie za agresywne zachowanie wobec swojej 26-letniej żony, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego, gdyż okazało się, że ma on orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.