Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Za znęcanie się nad ojcem trafił do aresztu

Kalendarz Anna Wesołowska
Za znęcanie się nad ojcem trafił do aresztu

Mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem. Groził odpaleniem gazu i wysadzeniem mieszkania oraz pozbawieniem życia. Sąd zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec 42-latka.

Chełmscy policjanci podczas interwencji domowej zatrzymali 42-letniego mieszkańca Chełma. Funkcjonariusze ustalili, że będąc pod działaniem alkoholu od ponad roku znęcał się nad ojcem stosując przy tym przemoc psychiczną i fizyczną. Wielokrotnie groził mu pozbawieniem życia, wyzywał, szarpał i popychał. Niszczył przedmioty domowego użytku i groził wysadzeniem mieszkania przez odkręcenia gazu. W tej sytuacji funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.

Mężczyzna wczoraj (20 września) usłyszał zarzuty znęcania się nad ojcem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.