Zagórski mistrzem Polski weteranów

Kalendarz Anna Wesołowska

Chełmianin Paweł Zagórski wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski! W Warszawie rozegrane zostały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Weteranów w zapasach.

Świetną formą na warszawskich matach wykazał się reprezentant MKS Cement-Gryf Chełm Paweł Zagórski, który wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Polski. W finałowej walce o złoty medal pokonał 11:1 Andrzeja Dębskiego.W drodze do najwyższego stopnia na podium odniósł również zwycięstwo przez położenie na łopatki byłego utytułowanego zawodnika Rosji Ewgena Didenko.

Zagórski to były reprezentant kraju, mistrz Polski i wielokrotny medalista międzynarodowych turniejów. Po zakończeniu kariery nie rozstał się z zapaśniczą matą i prezentując wysoką formę od wielu lat zdobywa medale wśród weteranów. W 2004 roku podczas rozgrywanych w Finlandii Mistrzostw Świata zajął 4. miejsce. Kilkanaście razy zdobył tytuł mistrza Niemiec. Z powodzeniem swoje umiejętności sprawdził również w pokrewnej zapasom dyscyplinie, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Świata w sambo.

Po warszawskim sukcesie kolejnym wyzwniem dla Pawła Zagórskiego będzie start w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata Weteranów, które najprawdopodobniej odbędą się w USA. Jak twierdzi sam Paweł, zdobycie medalu w tej imprezie byłoby przyjemnym prezentem na 30-lecie małżeństwa.