Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zapaśnicy ponownie na podium

Kalendarz Piotr
Zapaśnicy ponownie na podium

Mamy kolejnych mistrzów w zapasach! Grzegorz Mielniczuk oraz Kacper Troć zdobyli swoje medale podczas rozgrywanego krajowego czempionatu w obsadzie międzynarodowej w Kostrzynie nad Odrą. 

Międzynarodowym Mistrzem Polskim juniorów w zapasach został uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Zespole Szkół Technicznych w Chełmie Grzegorz Mielniczuk. Drugi medal w kolorze brązu dla Chełma w grupie kadetów wywalczył uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie Kacper Troć.

Na kostrzyńskich matach oprócz najlepszych Polskich klubów do rywalizacji o medale przystąpiły drużyny z Niemiec, Czech, Białorusi i Norwegii. Zawody te były kolejnym sprawdzianem dla najlepszych Polskich zapaśników w grupie juniorów i kadetów, którzy przygotowują się do Mistrzostw Europy i Świata. Gospodarzem europejskiego czempionatu pod koniec czerwca będzie Turcja, a najlepsi zapaśnicy ze wszystkich kontynentów do rywalizacji o medale Mistrzostw Świata spotkają się w połowie sierpnia w Brazylii. Duże szanse na udział w obu tych imprezach ma podopieczny trenera Dariusza Jabłońskiego Grzegorz Mielniczuk.