Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zarzuty dla 20-latka

Kalendarz Anna Wesołowska
Zarzuty dla 20-latka

Kradł głównie elektronarzędzia i paliwo. Za liczne włamania i kradzieże odpowie 20-latek z gminy Sawin.

Policjanci kryminalni z chełmskiej komendy zatrzymali w miniony piątek (2 lutego) 20-latka z gminy Sawin. To w związku z podejrzeniem o liczne włamania i kradzieże, do których doszło w styczniu i lutym tego roku na terenie Chełma i gminy Kamień. Mężczyzna włamywał się do garaży, skąd kradł głównie elektronarzędzia oraz do zbiorników na paliwo w samochodach ciężarowych, kradnąc ich zawartość. W nocy na przełomie stycznia i lutego z terenu prywatnej posesji skradł samochód dostawczy marki Renault o wartości 80 tysięcy złotych.

Pokrzywdzeni oszacowali łączną wartość strat na kwotę 120 tysięcy złotych.
Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, w tym samochód, który ukrył na terenie niezamieszkałej posesji w gminie Sienica Różana.

Jak się okazało, to nie koniec jego kłopotów - informuje komisarz Ewa Czyż z KMP w Chełmie. - W chwili zatrzymania policjanci znaleźli przy nim niewielkie ilości narkotyków. Ustalili również, że posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, do którego się nie stosował.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty w tych sprawach. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.