Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zbierali klucze dla „Budzika”

Kalendarz Anna Wesołowska
Zbierali klucze dla „Budzika”

Czy niepotrzebne klucze mogą jeszcze komuś pomóc? Okazuje się że tak. Pracownicy chełmskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych włączyli się w akcję, która pomoże w zbiórce funduszy na działalność Kliniki „Budzik”.

Po inwentaryzacji kluczy zapasowych została nam duża liczba nieprzydatnych kluczy, przeznaczonych na złom. Wtedy zauważyłem plakat dotyczący zbiórki kluczy dla Kliniki „Budzik” – wyjaśnia Robert Klimek, kierownik Inspektoratu ZUS w Chełmie.

Od lipca do września pracownicy chełmskiego ZUS zbierali stare niepotrzebne klucze. Udało się zgromadzić w sumie 4,6 kilograma. We wrześniu przekazali je przedstawicielowi Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych w Chełmie. Nie trafią na złom, ale do artysty, który stworzy z nich rzeźbę. Środki uzyskane ze sprzedaży dzieła zasilą fundację Ewy Błaszczyk „Akogo?”.

Dzięki wsparciu dobroczyńców fundacji powstała Klinika „Budzik”, czyli pierwszy w Polsce szpital dla dzieci, które po udarach mózgu znajdują się w śpiączce. Ośrodek działa przy Centrum Zdrowia Dziecka. Obecnie fundacja pracuje nad stworzeniem podobnej kliniki dla osób dorosłych. Ma powstać w Warszawie przy szpitalu Bródnowskim.