Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zielna nareszcie otwarta!

Kalendarz Piotr Janowski
Zielna nareszcie otwarta!

Prawie trzy miesiące później niż planowano, ale wreszcie jest! Kierowcy od dziś mogą jeździć wyremontowaną Zielną i nowym rondem u zbiegu  Zielnej i Obłońskiej.

Budowę nowego ronda oraz remont Zielnej prowadziła chełmska firma Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych. Budowa od początku szła źle.

Najpierw okazało się, że trzeba uporządkować podziemną sieć energetyczną. Potem drogowcy trafili na torfowe podłoże, które wymagało wymiany. Trzeba było też umożliwić dojazd robotnikom pracującym nieopodal przy budowie sklepu Mrówka. Na koniec firma miała problem z kupnem kruszywa.

Przeszkody te sprawiły, że remont ciągnął się w nieskończoność, centrum miasta korkowało się niemiłosiernie, a mieszkańcy spontanicznie nadali nowemu rondu imię „Męczenników Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych”.

W ostatnich dniach widać było, że prace zmierzają ku finałowi. Robotnicy zajmowali się porządkami i malowaniem poziomych oznakowań. Wreszcie dzisiaj – bez przecinania wstęgi – po prostu zabrano ostatnie pachołki i barierki umożliwiające przejazd.