Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Zielone światło dla kliniki przy ul. Batorego

Kalendarz Piotr
Zielone światło dla kliniki przy ul. Batorego

Na minionej sesji Rady Miasta Chełm, radni przyjęli projekt uchwały w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest to równoznaczne ze zgodą miasta na budowę kliniki przy ul. Batorego. 

Działka od ponad 15 lat należy do PWSZ w Chełmie. Początkowo miała przeznaczenie na cele dydaktyczne. PWSZ zabiegał od dłuższego czasu, by to przeznaczenie rozszerzyć. Teraz przy ul. Batorego mają powstać cztery kliniki, akademik, hotel dla pacjentów i ich rodzin. Resztę terenu zajmą skwery, mini parki i obszary zielone, oraz mieszkania i obiekty usługowo-handlowe.

O planach PWSZ pisaliśmy na początku czerwca. Przeczytajcie więcej na ten temat. 

Uczelnia planuje rozszerzyć swoją działalność, chce kształcić również na kierunkach medycznych. Klinika będzie miejscem w którym studenci będą mogli odbywać praktyki i nabierać tak potrzebnych umiejętności. Uczelnia deklaruje, że ma już inwestora, który chce rozpocząć budowę. Dzięki uchwale uczelnia może już wdrożyć prace projektowe związane z zagospodarowaniem tego terenu. Wcześniej nie wolno im było wydać na projekty ani złotówki. Jak zapowiadają władze PWSZ, teraz prace powinny ruszyć bardzo sprawnie.

Do sprawy z pewnością jeszcze wrócimy.