Złote dziewczyny Gryfa

Kalendarz Anna Wesołowska

Zawody zapaśnicze w Łukowie to sukces dwóch dziewcząt. Patrycja Dudek i Wioleta Giers wróciły ze złotymi medalami.

Wiele powodów do radości po zakończonych zapaśniczych zawodach w Łukowie miały dwie reprezentantki Cementu Gryfa Chełm – Patrycja Dudek i Wioleta Giers. Obie uczennice Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie podczas rozgrywanego na łukowskich matach Pucharu Polski Kadetek (15-17 lat) i Turnieju Nadziei Olimpijskich Krajów Wyszehradzkich w grupie juniorek (18-20 lat) wywalczyły złote medale.
Patrycja Dudek w grupie juniorek wszystkie pojedynki w drodze do finału wygrała w imponującym stylu kładąc swoje przeciwniczki na łopatki. W finałowej walce również przez położenie na łopatki pokonała brązową medalistkę Mistrzostw Europy Paulinę Martykę z KS Junior Dzierżoniów i tym samym ze złotym medalem stanęła na najwyższym stopniu podium. Był to debiut Patrycji w grupie juniorek .W ubiegłorocznym sezonie Patrycja reprezentowała barwy naszego kraju w rozgrywanych w Grecji Mistrzostwach Świata Kadetek, w których zajęła 8 miejsce.
Kadetka Wioleta Giers idąc w ślady starszej koleżanki w swojej kategorii wagowej nie miała sobie równych. Wygrywając kolejne walki przez przewagę techniczną (10:0) awansowała do finału. W walce o złoto Wioleta prezentując wysokie przygotowanie techniczne i taktyczne pokonała reprezentantkę kraju na Mistrzostwa Europy Nikolę Dytrych z AKS Piotrków Trybunalski (10:0).
Obie reprezentantki Chełma po udanym starcie zostały powołane przez trenerów kadr na Międzynarodowy Turniej V. Freidenfelds Cup rozgrywany corocznie w Rydze na Łotwie. Trenerami złotych medalistek Dariusz Kucharski i Igor Lobas.
Na ósmym miejscu zawody ukończyła Klaudia Solan, a na dziewiątym Aleksandra Maziarczyk. Młode atletki oprócz walk o medale stoczyły swoje boje również o zakwalifikowanie się do prestiżowej imprezy dla grupy kadetek tj. Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Pierwsza 14-tka w poszczególnych kategoriach wagowych wywalczyła sobie prawo startu w tej najważniejszej imprezie, w której biorą udział zawodnicy i zawodniczki w dyscyplinach sportowych zaliczanych do olimpijskiego programu.
Podczas uroczystego otwarcia Pucharu Polski Kadetek i Turnieju Nadziei Olimpijskich Polski Związek Zapaśniczy wyróżnił najlepsze kluby w ubiegłorocznym sezonie. Okazały puchar za zajęcie po raz 15-ty I miejsca z rzędu w zapasach kobiet odebrał wiceprezes Cementu-Gryf Chełm Mieczysław Czwaliński.