Złoto Krawczyk na matach Francji

Kalendarz Piotr

Reprezentantka Polski i zawodniczka Cementu Gryfa Chełm Katarzyna Krawczyk mocnym akcentem rozpoczęła swój tegoroczny zapaśniczy sezon. Podczas Międzynarodowego Turnieju Paris Tournament 2016 w wspaniałym stylu zdobyła złoty medal.

Krawczyk zmagania w turnieju rozpoczęła od wygranej z Finką Janiką Annilną Vakkilą (10-0). W ćwierćfinale równie wysoko pokonała Francuzkę Mathilde Helene Riviere (13-3), a w półfinale ograła brązową medalistkę Igrzysk Europejskich, Białorusinkę Nadeshdę Shushko (5-4).

W finale Krawczyk nie dała szans Wenezuelce Betzabeth Angelica Arguello Villegas (6-1). Zdobyciem złotego medalu na początku sezonu pięciokrotna medalistka Mistrzostw Europy godnie rozpoczęła obchody 50 lecia zasłużonego dla polskiego sportu chełmskiego klubu Cement – Gryf Chełm.Po zakończonym turnieju kadra narodowa polskich zapaśniczek została w Paryżu na międzynarodowym zgrupowaniu, którego głównym celem jest przygotowanie zawodniczek do kwalifikacji olimpijskich.