Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Złóż wniosek o węgiel

Kalendarz Anna Wesołowska
Złóż wniosek o węgiel
Od dzisiaj (2 listopada) mieszkańcy Chełma mogą składać wnioski z zapotrzebowaniem na opał. Samorząd chce wiedzieć, jakie ilości węgla kamiennego zabezpieczą nasze potrzeby. 
Urząd Miasta Chełm przygotowuje się do zabezpieczenia węgla dla mieszkańców – informuje Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma. – Na podstawie szacunków wewnętrznych złożono wstępne zapotrzebowanie.
Miasto zabezpieczyło już teren, na który zostanie przetransportowany węgiel. Na miejscu powstanie także punkt odbioru dla mieszkańców. Natomiast dzisiaj (2 listopada) rozpoczyna się kolejny etap czyli zbieranie skonkretyzowanego zapotrzebowania od chełmian. Chodzi o wskazanie ilości i rodzaju paliwa stałego wykorzystywanego przez gospodarstwa domowe.
Wzór wniosku – zgłoszenia zapotrzebowani a na węgiel – znajdziemy w komunikacie (kliknij) na stronie internetowej Miasta Chełm. W piśmie, obok wskazania adresu gospodarstwa domowego, trzeba też podać informację o ilości potrzebnego węgla kamiennego i jego rodzaj (groszek, orzech, miał).
Samorząd przypomina, że do zakupu preferowanego jest uprawniona osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.
Wypełnione wnioski można składać bezpośrednio w Urzędzie Miasta Chełm w specjalnie przygotowanym stanowisku na parterze budynku (ul. Lubelska 65). Można go przesłać również  za pośrednictwem skrytki EPUAP (adres dostępny tutaj: https://umchelm.bip.lubelskie.pl).