Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Znamy laureatów nagrody KAJ-a

Kalendarz Anna Wesołowska
Znamy laureatów nagrody KAJ-a

Oganes Kazarian, Bogdan Depta oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Chełmie to tegoroczni laureaci nagrody KAJ-a za osiągnięcia w dziedzinie kultury. W tym roku przyznano także dwie nagrody specjalne za całokształt dokonań. Otrzymają je Monika Wolińska i Longin Jan Okoń.

Nagroda im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego (KAJ-a) została ustanowiona uchwałą chełmskiej Rady Miasta w lutym 2001 r. Jest przyznawana co roku osobom lub instytucjom, które – w ocenie Kapituły – w szczególny sposób wyróżniły się swoją twórczością artystyczną, działalnością animacyjną lub jako mecenas kultury. Nagrody funduje samorząd.

Oganes Kazarian (na zdjęciu)wyróżniony został w kategorii twórczości literackiej i artystycznej. Pochodzącego z Armenii malarza Kapituła doceniła za „bogaty dorobek plastyczny oraz wkład pracy wkładany na rzecz rozwoju życia artystycznego Chełma i ziemi chełmskiej”.

W kategorii animator kultury nagrodę otrzymał Bogdan Depta. Kapituła w ten sposób wyróżniła jego „bogatą działalność muzyczną oraz wkład pracy włożony na rzecz rozwoju życia muzycznego i artystycznego Chełma”.

Statuetka w kategorii mecenat za rok 2017 trafi do Przedsiębiorstwa Gospodarki Odpadami Spółka z o.o. w Chełmie. Tym samym Kapituła doceniła wysiłki firmy i jej „zaangażowanie, finansowanie oraz bezpośredni wkład w działalność kulturalną Chełma, wspieranie twórców, animatorów kultury, stowarzyszeń oraz instytucji kultury”.

Odrębną kategorię nagród KAJ-a stanowią nagrody specjalne za całokształt dokonań. Tych nagród nie przyznaje się każdego roku, ale bywa, że – tak jak tym razem – laureatów jest dwoje. To dyrygentka Monika Wolińska oraz pisarz Longin Jan Okoń.

Wszystkim laureatom gratulujemy!

***

Dzisiaj poznaliśmy nazwiska laureatów nagrody KAJ-a. Natomiast uroczyste wręczenie statuetek i nagród finansowych (po 6 tys. zł otrzymają wyróżniony artysta i animator) planowane jest na 19 stycznia 2018 roku, podczas obchodów „Urodzin Miasta”.