Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Znamy termin Jarmarku

Kalendarz Anna Wesołowska
Znamy termin Jarmarku

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany przez chełmski samorząd odbywać się będzie przez dwa dni: 21 i 22 grudnia br. na pl. Łuczkowskiego. Drugiego dnia zaplanowano Wigilię Wszystkich Chełmian.

Pisaliśmy niedawno , że miasto przygotowuje się do świątecznego – piątego już – jarmarku. Wtedy jednak urzędnicy nie mieli ustalonego konkretnego terminu. Dzisiaj wiemy, że chełmski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa dwa dni – czwartek i piątek – 21 i 22 grudnia br.

Udział w kiermaszu, organizowanym na pl. Łuczkowskiego, zapowiadają sprzedawcy ozdób świątecznych, zabawek, garmażerki i innych wyrobów kojarzących się ze świętami i mających je umilić. Swoje stoisko może mieć każdy zainteresowany: osoby prywatne, instytucje, szkoły, stowarzyszenia itp. Na placu stanąć ma około 30-40  stoisk. Zainteresowani wystawieniem swoich produktów mogą zgłaszać się telefonicznie pod nr: 82 565 54 66 lub osobiście w Urzędzie Miasta przy Lubelskiej 65, pok. 30.

Wzorem lat ubiegłych, jarmark zostanie połączony z Wigilią Wszystkich Chełmian. Spotkanie zaplanowano na 22 grudnia br. Będzie okazja do wspólnej degustacji potraw, składania życzeń i śpiewania kolęd. Podczas wigilii ogłoszone zostaną wyniki konkursów, m.in. na najpiękniejszą ozdobę świąteczną oraz na najciekawsze jarmarkowe stoisko.