Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

ChDK zaprasza do teatru

Kalendarz Anna Wesołowska
ChDK zaprasza do teatru

Działamy, mamy się dobrze i mamy dla Was wydarzenia, w których możecie bezpiecznie uczestniczyć – zapewniają pracownicy Chełmskiego Domu Kultury. I zapraszają na spektakle teatralne – w niedzielę dla dzieci, a w poniedziałek dla dorosłych. Sprawdź szczegóły.

W najbliższą niedzielę, 18 października, o godzinie 16.00, Teatr Ziemi Chełmskiej  zaprasza do sali widowiskowej ChDK na spektakl dla dzieci od 5. roku życia pt. “Chodź na słówko”.

Zadbaliśmy o to, żebyście mogli zachować bezpieczne odległości, jednocześnie przypominamy o obowiązku posiadania maseczki podczas spektaklu. Bardzo cieszymy się na spotkanie z najmłodszą publicznością, bez Was Kula i Toperz nie istnieją… – piszą organizatorzy.

„Chodź na słówko” to przedstawienie według scenariusza Maliny Przyślugi, jednej z najbardziej utytułowanych polskich współczesnych dramatopisarek tworzących dla najmłodszych. Bohaterowie przedstawienia, Kula i Toperz czyli dwa słowa niepoprawnie wypowiedziane przez dziecko, za wszelką cenę starają się zostać tym, kim naprawdę są czyli Kurą i Nietoperzem. Czy Język Polski pomoże im w przestawieniu niesfornych liter? Czy Logopeda zdoła poprawić błąd?

Pomimo bajkowo – komediowej formuły, spektakl porusza bardzo ważne w dzisiejszym świecie kwestie akceptacji, tożsamości, indywidualności i przyjaźni. Atutami spektaklu są także barwne stroje, niesamowita scenografia oraz piosenki grane i śpiewane „na żywo”.

Bilety po 20 zł.

Dla starszych

Pomimo ogłoszonej w naszym regionie czerwonej strefy – nadal działamy, mamy się dobrze i mamy dla Was wydarzenia, w których możecie bezpiecznie uczestniczyć. Przestrzegamy zaleceń: dezynfekcja, dystans, maseczka oraz ograniczona liczba uczestników – zapewniają pracownicy ChDK.
I już w poniedziałek,  19 października zapraszają, tym razem starszą publiczność, na kolejny spektakl. O godzinach 11:00 oraz o 18:00 będzie można zobaczyć przedstawienie pt. „Ballada o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Żaka. Więcej na ten temat piszemy tutaj.
Wstęp wolny! Darmowe wejściówki można odbierać w kasach kina Zorza i ChDK.