Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Dla miłośników sztuki

Kalendarz Anna Wesołowska
Dla miłośników sztuki

Ten piątek (22 września) chełmskie muzeum dedykuje miłośnikom sztuki współczesnej. Sprawdźcie, co się będzie działo!

Muzeum Ziemi Chełmskiej im. Wiktora Ambroziewicza w Chełmie zaprasza już dziś (22 września) o godzinie 18.00 na dwa interesujące wydarzenia. Oba w siedzibie placówki przy ulicy Lubelskiej 55.
Jedno to otwarcie wystawy Eugenii Gortchakovej - Dar dla kolekcji Galerii 72, a drugie to spotkanie z artystą Piotrem Tymochowiczem – autorem wystawy malarstwa Homeland, prezentowanej obecnie w chełmskim muzeum.

Na prezentację dzieła nieżyjącej artystki Eugenii Gortchakovej złożą się prace należące do kolekcji Galerii'72. Do zbiorów tych trafiły jako pokłosie uczestnictwa autorki w międzynarodowych plenerach organizowanych przez chełmskie muzeum w latach 90-tych XX wieku. Natomiast część prac trafiła do Chełma jako dar Jürgena Weichardta – znanego niemieckiego krytyka oraz kolekcjonera sztuki zamieszkałego w Oldenburgu, prywatnie męża artystki.

Z kolei na wystawie Piotra Tymochowicza prezentowanych jest 27 prac powstałych w latach 2015-2023. Artysta (ur. w 1968 w Chełmie) ukończył studia w Instytucie Wychowania Artystycznego (obecnie Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie). Mieszka w Siedliszczu. Jego wystawa Homeland to metafora przemijania. Twórca maluje relikty przeszłości, snuje opowieść o odchodzeniu i zmiennych kolejach losu, którego nie sposób odwrócić. Więcej o swojej twórczości opowie sam dzisiaj wieczorem.

Wstęp na oba wydarzenia jest wolny!

***

Przy okazji przypominamy, że w budynku muzeum przy ul. Św. Mikołaja 4 prezentowany jest zbiór 21 akwafort "Tristan i Izolda" autorstwa Salvadora Dali.
Więcej o tym wydarzeniu piszemy tutaj.

Bilety na wystawę są po 20 zł i 15 zł.