Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Remont ulicy Zawadówka rozpoczęty

Kalendarz Anna Wesołowska
Remont ulicy Zawadówka rozpoczęty

Wykonawca, czyli firma Sarinż z Warszawy, informuje, że dzisiaj (25 kwietnia) rozpoczyna prace związane z przebudową ul. Zawadówka w Chełmie. Uważajcie na znaki i zmianę organizacji ruchu!

W związku z rozpoczęciem przebudowy, na ulicy Zawadówka trzeba spodziewać się utrudnień w ruchu. Na początek wyłączony zostanie jeden pas ruchu (ten od strony osiedla Zachód). Drugim będzie można poruszać się w obu kierunkach.

Przypomnijmy, przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach - jak chwalą się miejscy urzędnicy - największej w historii modernizacji infrastruktury drogowej w Chełmie. Projekt opiewa na

niemal 250 milionów złotych.

Oprócz ul. Zawadówka przebudowane zostaną m.in. ul. Włodawska, Żołnierzy I Armii WP, Armii Krajowej, Szpitalna, Hrubieszowska, Ceramiczna oraz wiadukt w ciągu Armii Krajowej, a także Ceramiczna, Szpitalna i Lubelska wraz z mostem na Uherce.
Szerzej na ten temat piszemy tutaj.

Chełm dostał blisko 200 milionów złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na rozbudowę około 9,3 km dróg wojewódzkich i 2,2 km dróg powiatowych, a także na infrastrukturę techniczną i drogową, która stworzy warunki do rozwoju terminala intermodalnego i EuroParku w Chełmie. Zadania mają być zrealizowane do końca 2026 roku.

Foto: Miasto Chełm