Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Idziemy w tango?

Kalendarz Anna Wesołowska
Idziemy w tango?

Świat rewiowych teatrzyków, rautów, podróży automobilem powraca! Chełmski Dom Kultury zapowiada wieczór Retro Fest. Sprawdź, o co chodzi?

Pamiętacie Retro Fest – Festiwal Muzyki Rozrywkowej Dwudziestolecia Międzywojennego, który dwa lata temu zawojował serca chełmian? Organizator czyli ChDK tak wówczas zapowiadał dwudniową imprezę:

Zabierzemy Was w szaloną podróż do świata rewiowych teatrzyków, rautów, podróży Luxtorpedą i wycieczek automobilem! Na festiwalowej scenie wystąpi crème de la crème muzyki retro.

Tym razem nie będzie to festiwal, ale jeden szalony wieczór pod znanym nam już hasłem Retro Fest.
Współorganizatorem spotkania jest stowarzyszenie Area Artis.

Uczestnicy wieczoru będą mieli okazję znów przenieść się w szalone lata 20-te XX wieku. Z atmosferą dawnych kabaretów, rewii i dansingów, z utworami, które sto lat temu temu bawiły i wzruszały publiczność.
Mile widziane będą stylizacje z epoki. Dla niezdecydowanych mamy informację, która powinna zachęcić do wspólnej zabawy. Wszyscy, którzy zjawią się w odpowiednim przebraniu będą mogli wziąć udział w loterii. Losowanie odbędzie się podczas koncertu finałowego Orkiestry z Kina Corso.

Organizatorzy zapraszają 2 września już na godz. 17:00:

Aby dodać Wam pewności na parkiecie, zapraszamy już o godzinie 17.00 na „Milonga OpenAir”, czyli naukę podstawowych kroków tanga pod chmurką, a konkretnie na placu przed Chełmskim Domem Kultury.

Można wybrać się w parze lub solo. Warsztaty poprowadzą Danuta i Waldemar Kmieć w towarzystwie tancerzy z grupy Tanga Argentyńskiego z CHDK. Może to być miły początek przygody z tańcem, bo na miejscu dowiecie się również o naborach do grupy.

O godz. 18:00 zagra Szczebrzeska Kapela Podwórkowa, a o godz. 20:00Orkiestra z Kina Corso.

Retro Fest zaplanowano na sobotę (2 września) na skarpie przy ChDK.
Zapraszmy, wstęp wolny!