Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Katastrofa dopiero przed nami?

Kalendarz Piotr Janowski
Katastrofa dopiero przed nami?

Sześć chełmskich rodzin musiało opuścić swoje mieszkania. Wszystko za sprawą zagrożenia katastrofą budowlaną.

O groźnej sytuacji doniósł “Dziennik Wschodni“. Budynek przy ul. Obłońskiej 26 od dawna stoi  opuszczony. Już kilka lat temu obskurną elewację tej rudery ukryto za reklamowymi siatkami. Pojawiły się wówczas nadzieje, że to początek remontu. Niestety, wydaje się więc, że kamienica skazana została na zagładę. Katastrofa jest więc dopiero przed nami?

Dzisiaj rano zawaliła się jedna z wewnętrznych ścian tego pustostanu. Służby na wszelki wypadek dokonały przeszukania. Na szczęście w środku nie było nikogo.

Trudno ocenić na ile zawalenie się wewnętrznej ściany jest niebezpieczne dla sąsiadującej z budynkiem kamieniczki. Na wszelki więc wypadek jej mieszkańców – jak twierdzi “Dziennik Wschodni” przeniesiono do lokali zastępczych. O tym, jak długo potrwa ta sytuacja, zdecydują specjaliści zajmujący się nadzorem budowlanym. W najbliższym czasie będą musieli ocenić faktyczne zagrożenie katastrofą budowlaną.

***

Podobnych pustostanów mamy w Chełmie jeszcze kilka. Wszystkie stanowią z jednej strony potencjalne zagrożenie, z drugiej zaś dają dach na głową bezdomnym. Kilka miesięcy temu to prawdopodobnie dzicy lokatorzy zaprószyli ogień w zrujnowanej kamienicy przy ul. Szkolnej.